Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekoncept-31 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
66639 odwiedzin | wpisów: 71, komentarzy: 464, obserwuje: 143

Okna bezpieczne aluminiowe MM Aluminium

autor: koncept-31 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dużo już pisaliśmy o oknach Vetrex  ProSafe. Jedanak okno duże w salonie "nie dawało nam spokoju". W wersji HST jest drogie, a zwykła wersja ma widoczną szynę nad ramą okna oraz dostawkę w skrzydle przesuwanym co estetycznie dyskalifikuje ten wybór. Długo się wahaliśmy czy zamówić ProSafe czy może jednak iść w okna aluminiowe.

Wybór padł na okna aluminiowe, bezpieczne, energooszczędne firmy MM Aluminium z Chojne (okolice Sieradza)  jeszcze mało znanej wśród blogowiczów mojabudowa.pl. Tylko ta firma podeszła profesjonalnie do naszego zapytania oraz zagwarnatowała, że wszystkie okna będą w klasie RC2/RC3. Poziom zaangażowania pracowników jest naprawdę godny pochwały. W szczególności bogatą wiedzą i doświadczeniem wykazał się Pan Maciej, który na każdym etapie był otwarty na nasze uwagi. Rozwiał wszystkie nasze wątpliwości i w krótkim czasie podpowiadał najkorzystniejsze rozwiązania. 

MM Aluminium jako jedna z wielu firm polskich naprawdę ma sie czym pochwalić:

- W swoim portfolio mają m.in. realizację najdłuższego okna w Polsce - aż 7m! Więcej w zakładce "Okna wielkogabarytowe" na stronie http://mmaluminium.pl/ ( Oferta -> Okna alu -> Okna wielkogabarytowe)

- Uczestniczenie w nietypowych  projekty domów na www.projekty.ign.com.pl">projektach m.in. montaż okien w "Dom szklarnia" https://www.facebook.com/pg/timiustradgard/photos/?ref=page_internal 

- Właśnie wygrali przetrag na dostawę okien do apartamentowca http://www.oasis-berlin.com/pages/  w ścisłym centrum Berlina - głównym konkurentem była firma Schuco. MM Aluminium pobił Schuco w dźwiękoszczelności, bezpieczeństwie, testach i cenie

- Realizację w krajowych i zagranicznych inwestycjach http://matusiak.com.pl/realizacje/

Okna będą aluminiowe w kolorze RAL7016 w wersji strukturalnej.  Odciski na tej strukturze nie są widoczne. Okno w salonie HST.blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (7)
autor:bialagora  dodano: 2017-08-29 | 21:17:23
Witam
Jaki wyszedł koszt okien aluminiowych?
Tytuł: Okna aluminiowe
Odpowiedź do bialagora
autor:koncept-31  dodano: 2017-08-30 | 21:45:15
49brutto
Tytuł: Okna aluminiowe
Odpowiedź do bialagora
autor:koncept-31  dodano: 2017-08-30 | 21:47:05
Przy czym są aluminiowe, rc2/3, super ciepłe HST 0.8
Tytuł: Okna
autor:mrs  dodano: 2017-09-01 | 23:00:41
49 z roletami czy bez? Jeśli tak to z automatyka? Jaka bramę wybraliście?
Tytuł: okna RC2, brama, rolety
Odpowiedź do mrs
autor:koncept-31  dodano: 2017-09-02 | 09:29:53
Witam, zrezygnowaliśmy z rolet ponieważ od początku chcieliśmy mieć okna o podwyższonej klasie bezpieczeństwa. Okna są aluminiowe w klasie RC2/RC3 (wszystkie. Trudno będzie znaleźć na rynku porównywalną ofertę pod względem jakościowym i CENY. Bramę zamówiliśmy Wiśniowskiego http://www.wisniowski.pl/dla-domu/bramy-garazowe/segmentowe/brama-segmentowa-unipro. Braliśmy pod uwagę jeszcze o jedną klasę wyżej bramę http://www.wisniowski.pl/dla-domu/bramy-garazowe/segmentowe/brama-segmentowa-unitherm , ale w sumie jeśli mamy mieć kafelki w garażu, to w każdym miejscu gdzie będzie fuga powstanie szczelina/mostek pomiędzy fugą o bram ą więc w sumie po co dopłacać skoro i tak nie ma opcji dodatkowej uszczelki. To rozwiązanie jest super jeśli mamy np. gładką posadzkę (betonową, żywiczną). Jeszcze bramy Hormanna wypadają atrakcyjnie cenowo, ale były słabe opinie o automatyce. Wybierając drugi raz pewnie jeszcze byśmy sprawdzili Dako bo ceny mają niższe niż Wiśniowski a wykonanie, wzory i jakość takie jak Wiśniowski.
Odpowiedź do koncept-31
autor:bialagora  dodano: 2017-09-03 | 21:08:18
My zdecydujemy się chyba na firmę oknoplus . Bardzo solidne okna na profilu salamander swiss form activ 2 komorowe czyli 3 szyby. Hst w salonie dzielimy na 1/2 i tutaj tylko zastanawiam sie nad Alu ponieważ będą lżejsze. Wycena na 30 000 zł za okna do tego rolety z krispolu w identyczym kolorze jak okna 16 000 sterowane z klawisza na scianie i za pomocą pilota radiówki. Drogo jak do tej pory wychodza mi drzwi wejsciowe 7800 i brama garazowa 7300. Wam ile wyszlo za wisniowskiego?
Tytuł: Brama
Odpowiedź do bialagora
autor:koncept-31  dodano: 2017-09-04 | 15:07:54
Brama uni pro wiśniewski, kolor RAL 7016 struktura Silkline. Cena 5700zł brutto. Nie wiem jakiej firmy drzwi wybraliście ale najniższe ceny ma KMT. Pytanie tylko czy drzwi się będą Wam podobały. Odnośnie okna to HST w pcv chozi super lekko nawet przy oknie ponad 2m więc jeśli nie chcecie przedpłacać to myślę, że powinniście pomyśleć też o hst w pcv przynajmniej jest taniej i okna będą takie same.

Projekt funkcjonalny salonu cz. 2

autor: koncept-31 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Właśnie dostałam maila... Dzielę się z Wami szkicami koncepcyjnymi pierwszej koncepcji: 

"Lampy, meble i konkretne materiały są wrzucone orientacyjnie, żeby przybliżyć jak działa ten układ funkcjonalny, ale w razie gdyby taki układ się spodobał, wykorzystywałem rozwiązania w miarę atrakcyjnie ekonomicznie. Mówimy tutaj o koncepcji, w której salon staje się przestrzenną dominantą. 

Przestrzeń salonu dodatkowo podkreśla zmiana w wysokości, powstała wskutek dodania sufitu podwieszanego w wiatrołapie i kuchni (zdjęcie 2). Dzięki temu zyskujemy ładną ekspozycję sufitu w salonie, możliwość dyskretnego, obwodowego oświetlenia na całej przestrzeni, wygodniejsze rozegranie oświetlenia w kuchni i stworzenia wygodnego oświetlenia kuchennego. Poza tym, wizualnie kuchnia odcina się od salonu, dzięki czemu sam salon staje się bardziej reprezentatywny. (zdjęcie 1)

Drugim ważnym zgraniem jest aranżacja przestrzeni za pomocą dwóch 'kubkików' (zdjęcie 4) - jednego pokrytego czarnym kamieniem, a drugiego, drewnem bądź fornirem. Możemy dzięki nim łatwo i estetyczne zaaranżować ukryte drzwi, które stają się wówczas częścią aranżacji,  ograniczając ilość niepotrzebnych płaszczyzn i podziałów. Dzięki temu udało się również stworzyć 'ścianę' kominkową, którą drzwi wejściowe do salonu wizualnie nam poszerzają.
Daje to nam  wrażenie 'domknięcia' salonu przez dwa kubiki o atrakcyjnej fakturze i funkcji (na jednej telewizor, na drugim, duży reprezentatywny kominek) i tracimy wrażenie 'korytarzowości' salonu (zdjęcie 3).

W przypadku tej koncepcji drzwi zlicowane ze ścianą byłyby jak najbardziej atrakcyjne, mogłyby działać na docisk, a pokryte materiałem współgrającym z kubikami, stać się integralną częścią projektu."

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl                                                                                                                Architekt: Ziemowit Belter

Przypuszczam, że niejednemu na tym blogu projekty P. Ziemowita przypadną do gustu dlatego też podaję bezpośrednie namiary:

Ziemowit Belter /ziemowitbel@gmail.com /tel.  516 563 906 / www.ziemowitbelter.pl


Sufit betonowy do poprawy

autor: koncept-31 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ci co śledzą nasze wpisy wiedzą, że planujemy w salonie sufit betonowy z odciśniętymi szalunkami. Tyle tylko, że w tej chwilii nie wygląda on dobrze. Jest różnokolorowy zamiast szary i ma b. dużo plam.

Do wyboru mamy następujące alternatywy:

1. Najmniej inwazyjny i sprawdzony - farby półprzezroczyste KEIM do rewitalizacji betonu.
Podobno ich użycie sprawia, że beton zachowuje pełen rysunek fakturowy i naturalny kolor barwionego w masie betonu. 
https://keim.pl/keim/farby-mineralne-do-betonu-architektonicznego

2. Tynk betonowy pokryty cienkowarstwowo - rozwiązanie polegające na nałożeniu cienkiej warstwy tynku betonowego, który ma wygląd identyczny z naturalnym betonem. Rozwiązanie może jednak wpłynąć w jakiś sposób na rysunek szalunków i na dużej powierzchni nie wyglądać tak atrakcyjnie jak naturalny beton ( wciąż to całkiem niezłe, i przewidywalne w efektach rozwiązanie)

3. Piaskowanie betonu. To rozwiązanie można wykorzystać w przypadku złych rezultatów innych rozwiązań, ponieważ piaskowanie polega na wyczyszczeniu warstwy wierzchniej betonu. Niestety, niemal na pewno zakłóci to odciski szalunkowe desek. 

4. Próba oczyszczenia sufitu karcherem - mleczko cementowe usuwa się właśnie karcherami. 

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Media

autor: koncept-31 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Woda, kanalizacja i prąd są już przy działce. Najwyższy czas na gaz.

Nasłuchaliśmy się od wszystkich, że media są zawsze po czasie (również od dostawców), a tu niespodzianka - prąd przed gazem, a gaz przed terminem. Super!

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (2)
autor:bialagora  dodano: 2017-08-24 | 20:12:42
Zazdroszczę gazu ja niestety planuję pompę ciepła...
Odpowiedź do bialagora
autor:koncept-31  dodano: 2017-08-25 | 21:46:19
No my też nie mieliśmy pewności czy gazownia zdecyduje się przyłączyć nam gaz ponieważ musieli zrobić rurociąg 250m gdzie tylko my zdecydowaliśmy się na gaz, bo reszta działek jest pusta a sąsiad pali węglem i nie chce inwestować w piec gazowy.
Tagi (2)
Pow. użytkowa: 106.4 m²
Pow. użytkowa: 99.5 m²
Pow. użytkowa: 44.3 m²
Pow. użytkowa: 120 m²